Jeszcze do niedawna uważano, że trądzik jest bezpośrednio związany ze zmianami, jakie zachodzą w ciele nastolatków i przemija z wiekiem. Dziś już wiadomo, że nawet starsze osoby, zwłaszcza kobiety mogą cierpieć na chorobę skóry, jaką niestety jest trądzik. Przedstawiamy 7 zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry twarzy ze zmianami trądzikowymi.

Nie dotykaj skóry twarzy!

Naczelną zasadą, wyznawaną przez gwiazdy kina i modelki jest, to aby nigdy nie dotykały swojej cery. Trądzik to zmiany powodowane między innymi przez bakterie i drobnoustroje. Mogą one się przenosić w powietrzu (na to nie mamy większego wpływu), ale bardzo dużo jest na naszych rękach. Często mimowolnie dotykamy twarzy, ale również intencjonalnie wyciskamy pryszcze. Walcz z tymi przyzwyczajeniami, a znacznie zmniejszysz ilość występujących na twojej skórze zmian.

Udaj się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Jeśli cierpisz na poważne zmiany skórne albo nie pomagają ci żadne kosmetyki, udaj się do salonu kosmetycznego. Specjaliści, którzy tam pracują, dopasują do potrzeb twojej skóry odpowiednie zabiegi i kosmetyki. Insytut Beauty Derm oferuje specjalne kuracje dedykowane cerze trądzikowej. Warto zastosować takie rozwiązanie, ponieważ zabiegi takie mają bardzo dużą efektywność. Jeśli będziesz stosować je odpowiednio często, mogą całkowicie zminimalizować twoje problemy skórne.

Nawilżaj skórę

Powinna to być podstawowa zasada każdej kobiety, bez względu na rodzaj jej cery. Każda skóra potrzebuje nawilżenia, nawet ta ze skłonnością do trądziku. Mitem jest, że cera trądzikowa jest tłusta i nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Stosowanie kosmetyków nawilżających pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia bardzo wielu zmian skórnych. Dzieje się tak, ponieważ sucha skóra częściej pęka, jest słabsza i bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych.

Oczyszczaj skórę

Ilość zanieczyszczeń, które pochłania nasza skóra z powietrza, jest niewiarygodna. Zwłaszcza w dużych miastach, jest to zauważalne. Również codzienne nakładanie makijażu, powoduje gromadzenie się drobnoustrojów. Warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w takie produkty, które nie będą zatykały porów, ale będą doskonale oczyszczać cerę z tego, co zatrzymało się na niej w ciągu całego dnia.

Złuszczaj skórę twarzy

Zmiany skórne, czyli tzw. pryszcze, które pojawiają się na naszej twarzy to również pozostałości naszego naskórka, które są doskonałą pożywką dla bakterii. Jeśli regularnie będziemy stosować peelingi, drobnoustroje nie będą mogły stworzyć sobie odpowiedniego środowiska do życia. Wystarczy dwa razy w tygodniu, przed snem złuszczyć skórę delikatnym peelingiem

Nie zapominaj o demakijażu

Jak już wspominaliśmy, należy pamiętać o tym, aby dokładnie oczyszczać skórę przed snem. Nie da się osiągnąć optymalnego oczyszczenia bez wcześniejszego demakijażu. Nie rezygnuj z niego, nawet gdy jesteś maksymalnie zmęczona. Twoja skóra musi mieć czas na odpoczynek i regenerację. Najlepsze i najdroższe produkty do makijażu, będą obciążać twoją cerę.

Stosuj produkty antybakteryjne

Mydło antybakteryjne oraz żel antybakteryjny to absolutnie obowiązkowe kosmetyki. Choć często się to bagatelizuje, ich wpływ na kondycję cery jest ogromny. Mydło powinno ci służyć w domu. Stosuj je po umyciu naczyń, wykonaniu porządków domowych, przygotowaniu posiłku oraz oczywiście zaraz po wizycie w toalecie. Płyn lub żel, wrzuć do torebki i stosuj, gdy tylko uznasz to za stosowne. Oba te kosmetyki, posłużą ci również do czyszczenia pędzli i innych akcesoriów do makijażu. Nie zapominaj, że na nich też gromadzą się całe kolonie bakterii!

Jeśli masz cerę ze skłonnością do trądziku, pamiętaj o codziennej pielęgnacji i zachowuj sterylne warunki w miejscach, w których najczęściej przebywasz. Dbaj to, aby używać dobrych kosmetyków i zdecyduj się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, aby raz na zawsze poradzić sobie z tym problemem.